Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO
2022'de Amazon Avrupa'da Satılacak 10 Trend Ürün

2022'de Amazon Avrupa'da Satılacak 10 Trend Ürün

Amazon Avrupa e-ticaret mağazanızı büyütmek için harika bir stratejidir. Satıcı olarak Amazon Avrupa’da mağaza açarken ne satacağınıza karar vermek atacağınız ilk adımlardan biri. Çok fazla kategori ve ürün satışı bulunan Amazon Avrupa platformunda satıcı olarak hangi ürünü satacağınızı bulmak zor ve bunaltıcı gelebilir. Fakat Amazon Avrupa’da sattığınız ürünler satış oranınızı belirler. Bu nedenle satacağınız ürünlere akıllıca karar vermelisiniz. İster yeni bir mağaza açıyor olun isterseniz var olan mağazanızı büyütmek isteyin trend olan ürünler her zaman size avantaj sağlar. Bu yazımızda 2022’de Amazon Avrupa’da Satılacak 10 Trend Ürünü nasıl bulacağınıza dair ipuçlarından bahsedeceğiz. Siz de satıcı olarak yazımızda bahsettiğimiz trend ürünleri satmaya başlayarak Amazon Avrupa mağazanızı daha karlı hale getirebilirsiniz.

Hazırsanız başlıyoruz.

Amazon Avrupa’da Satılacak Ürünleri Bulma

Amazon Avrupa’da ürün satarken dikkat etmeniz gereken ürünün sadece trend olması yeterli değil. Ürünün dayanıklılığı, ağırlığı ve ürünün kolayca kargoya verilebilecek ürün olmasına dikkat edin. Ayrıca rekabeti hesaba katın ve ürünlerinizin ön plana çıkması için daha niş bir kategori seçin. Amazon Avrupa’da satılacak ürünleri bulmak için https://prepdepo.com/amazon-avrupada-satilacak-urunleri-bulmanin-6-yolu/ yazımızı okuyarak detaylı bilgiye ulaşın.

Amazon Avrupa’da Trend Ürünler

1-Hava Nemlendiriciler

Bir hava nemlendiricisi, belirli tıbbi durumlardan muzdarip insanlar için havaya nem ekler. Kuru cilt, boğaz kuruluğu ve alerjiye iyi gelir. Hatta yapılan araştırmalar sonucunda COVID-19 semptomlarını hafiflettiği görülmektedir.

COVID-19 salgının tüm dünyada devam etmesiyle beraber evlerde ve kapalı ortamlarda temiz hava ihtiyacı 2022’de de popülaritesini korumaya devam edecek.

2- Yoga Matları

Yoga, pilates ve aerobik dahil evde yapılan egzersizler pratik sırasında kaymayı veya morarmayı önlemek için tipik olarak bir mat gerektirir. Son zamanlarda da evde yapılan sporlar yoğun ilgi gördüğü için Amazon Avrupa’da da yoga matları trend ürün olarak yerini koruyacak.

3-Geniş Paçalı Pantolon

Geniş paçalı pantolonlar ve kot pantolonlar son birkaç yıldır hayatımıza geri döndü. Geniş paçalı pantolonlar bacakları daha uzun gösterme ve beli vurgulama yetenekleri nedeniyle hemen hemen her vücut tipinde şık, rahat ve gurur vericidirler.

Modanın sürekli gelişmesiyle beraber 2022 yılında da geniş paçalı pantolonlar trend olacak.

4- Korseler

Bu yılın en özgün trend moda ürünlerinden biri de korseler. Bir zamanlar baskının sembolü olarak görülen eski tarz moda ürünü, şimdi kadınların meydan okumasını ve güçlenmesini ifade etmek için yeniden kullanılıyor.

Moda uzmanlarının ve Google arama sonuçlarının verilerine göre tarz ve modern korseler 2022 yılında daha popüler hale gelecek.

5- Powerbank

Powerbankler tüketicilerin hareket halindeyken mobil cihazlarını rahatça şarj etmelerini sağlar. Bu trend ürün özellikle gezginler, açık hava meraklıları, spora ve antrenmana düşkün kişiler arasında popülerdir.

Powerbank arama ve satın alma hacmi sosyal medya kullanımının giderek artmasıyla vazgeçilemez ürün olmaya devam edecek.

6- Kablosuz Kulaklıklar

Bir tüketici raporu, kablosuz kulaklık pazarının 2019’dan 2025’e %12,3 oranında büyüyeceğini belirtiyor. Bunun bir nedeni, birçok akıllı telefonun kulaklık jaklarını tasarımlarından çıkarmasıdır. Ek olarak, artık daha fazla insan kablosuz cihazların rahatlığına değer veriyor.

Kulaklık üretimi pahalı olabileceğinden, bir stoksuz satış mağazası açmayı düşünün. Amazon Avrupa’da dropshipping yapmak size karlı bir iş imkânı sunar. Prepdepo, Amazon ile nakliye işlemini kolaylaştırır. Amazon Avrupa’da online bir satıcı olarak ihtiyacınız olan uçtan uca bütün çözümlere Prepdepo ile hızlıca ulaşın.

7- Ana Kucakları

Bir bebek taşıyıcı, ebeveynlerin bebeklerini ellerini serbest tutarken taşımasına yardımcı olur. Ayrıca bebek arabası getirmeniz gerekmeyeceğinden bebekle seyahat etmek için mükemmel bir üründür.

Bu trend ürün, son zamanlarda ürüne yapılan yenilikler nedeniyle daha fazla ilgi görüyor. Ebeveynler artık bebeğin doğal duruşunu destekleyen ergonomik taşıyıcılar arıyor. Satıcı olarak bu tür bir taşıyıcı satmak size normal bebek askılarından ve sargılarından daha fazla kar getirecek.

8- Akıllı Ampuller

Tiktok ve Instagram reels özelliğinin popüler olması akıllı ampullere olan talebi artıyor. Akıllı ampuller, kullanıcıların her durum için doğru ışığı ayarlamak için ışığın renklerini ve parlaklığını özelleştirmesine olanak tanır. Ayrıca yatağa gitmekte zorlanan insanlar için de harikadırlar.

9- Su Şişeleri

Yeniden kullanılabilir su şişeleri, çevrimiçi satış için en trend ürünlerden biridir. Tek kullanımlık plastiklerle ilgili çevresel kaygılar, daha fazla tüketiciyi bunları yaşam tarzının bir parçası olarak kullanmaya yöneltti.

Akıllı su şişesi ve katlanır bardak gibi birçok yenilikçi ürün piyasaya çıktı. Bölgenizde henüz popüler olmayan bir ürün seçmek en iyisidir, böylece ürünün hızlı bir şekilde tedarikçisi haline gelirsiniz.

10- Gua Sha Taşı

Gua sha taşı kan akışını iyileştirmeyi, kas gerginliğini hafifletmeyi, şişliği azaltmayı ve ince çizgilerdeki kırışıklıkları yumuşatmayı amaçlayan Çin menşeli bir yüz masaj aletidir.

Son zamanlarda cilt bakımına artan ilgi ile Gua Sha taşı da Amazon Avrupa’da tüketicilerin satın aldıkları trend ürün listesinde yerini hızlıca üst sıralara taşıyacak.

Son Düşünceler

Amazon Avrupa pazarında trend olan ürünler sürekli güncelleniyor. Fakat niş bir ürün kategorisi satıcı olarak size her zaman daha fazla getiri sağlar. Yukarıda bahsettiğimiz ürünlerden bütçenize ve size en uygun ürünü seçerek Amazon Avrupa platformunda mağazanızı açabilirsiniz. Amazon Avrupa’da satıcı olarak hangi ürün ve kategoride satış yapacağınıza karar verdikten sonraki en önemli adım ise ürünlerinizin kargolanma sürecidir. Müşteriler için ürünün sağlam ve zamanında gitmesi mağazanızın görünürlüğünü ve güvenini önemli ölçüde etkiler. Prepdepo sunduğu ara depo hizmetiyle ürünlerinizin paketlenmesinden kargoya verilmesine kadar bütün depolama hizmetlerini sağlar. Üstelik Almanya’da 48 saat içinde teslimat imkânı ile müşterilerinize mükemmel bir alışveriş deneyimi sunmanıza yardımcı olur. İşinizi büyütmek ve Avrupa’da satış yapmaya başlamak için Prepdepo çözümleri ile tanışın!

Amazon Avrupa ile ilgili daha fazla satış stratejilerine ulaşmak için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Kaynakça:

-https://www.webinterpret.com/uk/blog/top-selling-items-amazon/
-https://www.shopify.com/blog/trending-products
-https://www.morningdough.com/ecommerce/what-are-the-trending-products-to-sell-online/
-https://www.sellerapp.com/blog/best-selling-products-on-amazon/
-https://amzscout.net/blog/amazon-best-sellers/