Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO

FULFILLMENT HİZMETLERİ

Prepdepo, tüm çevrimiçi sipariş karşılama süreçleri için hizmetler ve çözümler sunar.
Devamı

Prepdepo ile Fulfillment

Ürünlerinizi e-ticaret platformlarında; (Amazon depolarını kullanmadan) Seller Fulfillment satış modeli ile tek tek satmak isterseniz, ihtiyacınız olan bütün hizmetler Prepdepo tarafından verilmektedir.

ÜRÜN KABUL/GENEL KONTROL/SAYIM

Ürünlerinizin Prepdepo’ya ulaştığı anda gerçekleşen ilk işlem’dir.
Ürünlerinizin kargo sürecinde hasar alıp almadığı kolileriniz ve ürünleriniz tek tek kontrol edilir ve sayımı yapılarak envanterinize girişi yapılır.

SATIŞI SİZ YAPIN & DİĞER İŞLEMLERİ BİZ YAPALIM

Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin teslimat bilgilerini Prepdepo yazılımı ile bildirmeniz ve onay vermeniz durumunda ürünleriniz 24-48 saat içerisinde kargoya teslim edilir ve kargo etiketi oluşturulduğu anda kargo takip numarası sizinle paylaşılır. Envanterinizi kolayca yönetebilir siparişlerinizi zamanında ve eksiksiz hizmet ile müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

TOPLAMA & PAKETLEME VE KARGOLAMA

Prepdepo, siparişlerinizi en kısa sürede paketler ve kargolar; ayrıca, siparişlerinizi ürün boyutlarına bağlı olarak UPS, FedEx veya en uygun maliyetli nakliye şirketinden indirimli fiyatlarla karşılaştırıp sonuca gider. Kargo etiketleri oluşturulduğu anda müşteri paneli üzerinden siz müşterilerimize takip numarasını göndeririz.

Prime Fulfillment

Prepdepo hizmetleri ile müşterilerinize Amazon PRIME gibi “hızlı gönderi hizmetini” sunabilirsiniz. Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin “müşterilerinize hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilme garanti edilir.” Bu hizmet kapsamında ürünlerinizi 48 saat içerisinde müşterilerinize teslim edilecektir.

Amazon Prime tarafından iki günde teslimat hizmeti bu standardın oluşmasına sebep olmuştur. Prepdepo bu hizmete büyük önem vermektedir ve bütün müşterilerimize “48 saat içinde teslimat garantisi” vermekteyiz.

Fulfillment Hizmetleri

Almanya Amazon konusunda son derece aktif olarak çalışan bir ülkedir. Ülke içerisinde yer alan bu çalışma arzının artarak ilerlemesi, sizler için sunulan Amazon fulfillment hizmetinin de aktif olarak yapılmasını sağlamıştır. Özellikle de işlerin detaylanarak şahıs şirketlerinin çok fazla yük altına giriyor olması, Amazon satıcıları için çok daha zorlayıcı bir sürecin başlamasına neden oldu. Amazon satış danışmanlığı konusunda uzmanlaşan ekibimiz, bu kapsamda tüm ihtiyaçları görerek Amazonda bireysel satış yapmak isteyenler için de bir fulfillment hizmeti sağlıyor. Peki bu kadar fazla konuşulan Amazon fulfillment nedir?

Yurt dışına satış yapan siteler için mükemmel bir depolama sistemine sahip olan bu sistem, size ait olan ürünleri deposuna alarak belirli işlemlere tabi tutmaktadır. Normal düzende çalışırken tüm ürünleri kendiniz depolamalı ve bununla beraber ürüne ait kontrolleri, paketlemeleri ve kargolama işlemlerini de yine kendiniz halletmeliydiniz. Ancak sizler için sunmuş olduğumuz bu fulfillment hizmeti, e ticaret depo kapsamındaki birçok işleminizi başarıyla tamamlamaktadır. Bunların arasında yer alan kontrol sistemi, size ait ürünlerin depoya iletilmesi ile beraber başlar ve herhangi bir hasarın olup olmadığı şeklinde gerçekleştirilir. Bunun yanında, ürünlerin sayımı da yine bu aşama içerisine gerçekleştirilir. Ürünün depolanması ve müşteriye ulaştırılması kadar olan süreçler de yine sizlere sunulan hizmet dahilinde gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı da büyük bir yükten kurtulmuş ve yalnızca satış işlemlerine odaklanmış olacaksınız.

Amazon anlaşmalı kargo fırsatlarının yer aldığı bu fulfillment hizmeti, müşteri memnuniyeti esasında oldukça etkili bir çalışma sergiler. Birçok şirketin ve şahsın sunmak istediği hızlı ve güvenilir kargo seçeneği, sahip olacağınız depolama sistemi içerisinde sizlere sunulur. Bunun için yalnızca Amazon lojistik işlemlerini bize bırakmalı ve anlaşmalı kargolar arasındaki tercihimize güvenmelisiniz. Amazon yurt dışı satış kargo ücreti de yine aynı şekilde en avantajlı teklifler üzerinden değerlendirilerek seçilir. Etsy online satış platformları içerisinde de bunları kullanabilir ve lojistik, depolama işlemlerinden kaçınabilirsiniz.

 

Etsy yurt dışı satışı yapan kişiler ve işletmeler, operasyonel verimliliği artırmak için bu depolama seçeneklerine yönelmelidir. Bu sayede stok yönetimi, depolama, paketleme, sevkiyat ve teslimat işlemleri profesyonel düzeyde ilerleyecek ve yalnızca satış işlemlerine bakılacaktır. Yurtdışı kargo firmaları ile anlaşmaların bulunması, sizler için de büyük bir avantajı beraberinde getirir. Tek başınıza bir kargo firması ile anlaşacak olsanız, yurtdışı kargo ücretleri bazında büyük bir maddi kayıp yaşayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı da fulfillment hizmetleri sizler için her zaman en avantajlı seçeneklerden olacaktır. E ticaret danışmanlık için konu hakkında daha fazla bilgi alabilir ve sizler de bu fırsatların tamamından yararlanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1-     Fulfillment By Amazon Nedir?

Fulfillment by Amazon (FBA), Amazon’un müşteri hizmetlerinden satıcılar için bir hizmettir. FBA, satıcıların ürünlerini Amazon depolarına göndermelerine ve depolama, paketleme ve gönderim işlemlerini Amazon’un yapmasına olanak tanır. Bu hizmet, satıcıların ürünlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde müşterilere ulaşmasını sağlar ve satıcıların daha fazla müşteriye ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca, satıcıların müşteri hizmetleri ve iade işlemlerini de Amazon’un yapmasına olanak tanır.

2-     Fulfillment Ne Demek?

Fulfillment, sipariş edilen ürünlerin müşteriye ulaşmasına kadar geçen tüm süreçleri ifade eder. Bu süreçler arasında depolama, paketleme, nakliye ve teslimat gibi işlemler yer alır. Satıcılar genellikle kendi depolarında veya üçüncü taraf lojistik şirketlerinde bu süreçleri yönetirler. Ancak, Fulfillment by Amazon (FBA) gibi hizmetlerle bu süreçler Amazon tarafından yönetilebilir.

3-     Amazon Kargo Anlaşması Avantajları Nelerdir?

Amazon kargo anlaşması, satıcıların Amazon müşterilerine daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir şekilde ürün göndermelerine olanak tanır. Bu anlaşma sayesinde, satıcılar Amazon’un özel anlaşmalarından yararlanarak daha düşük kargo ücretleri ödeyebilirler. Ayrıca, Amazon müşterilerine hızlı teslimat seçenekleri sunarak müşteri memnuniyetini artırır ve satıcıların ürünlerinin daha hızlı satılmasına yardımcı olur. Bu da satıcıların daha fazla gelir elde etmelerini sağlar.

 

Diğer Hizmetler

FULLFILMENT HİZMETLERİMİZ

Prepdepo, toptan satış için gerekli tüm hizmetleri, ayrıca ürün kabulü için herhangi bir ücret talep etmeksizin sağlar.

DEPOLAMA

Prepdepo Prepdepo depo hizmet yelpazesi, ihtiyacınız olan satış stratejilerini kapsayarak size özel çözümler sunar.

WHOLESALE

Prepdepo, toptan satış için gerekli tüm hizmetleri, ayrıca ürün kabulü için herhangi bir ücret talep etmeksizin sağlar.

İADE ÜRÜNLER / YENİDEN SATIŞ

Prepdepo, iade ettiğiniz ürünleri kontrol etmek ve tekrar satışa hazır hale getirmek için minimum maliyetle yanınızda.

ARBITRAJ / DROPSHIPPING

Prepdepo hizmetleri, AB’de tüm arbitraj ve stoksuz satış işlemlerini gerçekleştirmenize yardımcı olmak için burada.

DİĞER HİZMETLER

Prepdepo, AB’de sorunsuz satış yapabilmeniz için diğer hizmetleri makul bir maliyet ve zamanda sunar.

Gerekli hizmeti bulamadınız mı?