Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO

AMAZON FBA DANIŞMANLIĞI

Ürünlerinizi Prepdepo depolarında saklayın ve gerektiği gibi Amazon depolarına gönderin! Depo hizmetlerimiz Amazon depo maliyetlerinden daha ekonomiktir.
Devamı

Amazon FBA Çözümleri

Amazon çok katı kuralları olan bir e-ticaret platformudur bu nedenle ürünlerinizi Amazon’un keskin kurallarına göre hazırlıyor ve hatasız şekilde Amazon depolarına ulaştırıyoruz. Kısaca: Ürünlerinizi Kalite Kontrolü ile teslim alarak başlayan süreçten, FNSKU etiketleme, Paketleme, Bundle oluşturma, Çoklu torbalama, Kolileme, Shrinkleme ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu daha bir çok işlem uzman ekibimiz tarafından hazırlanır ve Amazon depolarına en hızlı şekilde sevk edilir.

Amazon FBA satıcıları için uygun fiyatlı hizmetler sunmaktayız: Eğer ağır veya yüksek hacimli ürünler satıyorsanız ürünlerinizi uygun maliyetlerle Prepdepo deposunda muhafaza edebilir ve planladığınız süreçlerde Amazon depolarına gönderebilirsiniz. Bu şekilde Avrupa’ya yüksek miktarlarda ürün göndererek kargo maliyetlerinizi ciddi oranda düşürebilir ve Amazon depoları için ödediğiniz yüksek depolama maliyetlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sabit Depolama Ücreti

Avrupa’ya yüksek miktarlarda ürün göndererek kargo maliyetlerinizi ciddi oranda düşürebilir ve Amazon depoları için ödediğiniz yüksek depolama maliyetlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Prepdepo tarafından depolama ücretleri yılda bir kez belirlenir/sabitlenir ve yıl sonuna kadar hiçbir değişime uğramaz.

Kolay Takip

Prepdepo yazılımı ile müşterilerimiz envanterlerini gözlemleyebilir ve istedikleri zaman hızlı bir şekilde değişiklikler yapabilir; dünyanın her yerine kargo planı oluşturabilir ve kargolarınızı takip edebilirsiniz. 

Prepdepo ürünlerinizi FBA depolarına göndermeden önce kontrollerini gerçekleştirir ve “Amazon FBA için hazır hale getirir”.  Sizinle FBA tecrübelerimizi paylaşarak olası hataları sıfıra indirmek için çalışıyoruz.

Amazon FBA Hizmetlerimiz

Amazon Almanyada satış yapmak, sahip olunan ticaret hacmi sebebi ile günümüzde oldukça popülerleşen bir yapıdadır. Bu hizmet kapsamında birçok kişi alışverişlerini internet sitelerinden yapmakta ve e-ticaret sitelerinin de değeri artmaktadır. Bunların arasında yer alan Amazon, Shopify, Etsy ve Ebay gibi platformlar, özellikle de Amazon iş modeli ile uygun nitelikteki platformlardır.

 

Amazon ile yurtdışına ürün satmak, geçmişe nazaran günümüzde çok daha basit bir hal almıştır. Bunun sebebi ise sahip olunan sistemler ve sorunsuz bir şekilde planlanarak tasarlanan kargo seçenekleridir. Geçmişte satışlarınızı bireysel olarak planlıyor, tüm paketleme işlemlerini yapıyor ve gönderimleri de ayarlıyor olabilirdiniz. Fakat artık Amazon global satış yapmak ile bunların hepsi tarihte kaldı. Amazon FBA, sizi son derece yoran ve büyük bir zaman harcamanıza sebep olan süreçleri tek başına yürütmekte ve bununla beraber size de büyük bir avantaj kazandırmaktadır. Peki, günümüzde birçok kişinin dahil olduğu bu Amazon FBA nedir?

Amazon FBA Nedir?

Amazon FBA, Amazon tarafından sunulan bir hizmettir ve satıcıların kendilerine ait olan ürünleri Amazon depoları içerisinde depolamalarına, siparişleri işlemelerine ve müşterilere basit bir şekilde göndermelerine yardımcı olur. Son derece gelişmiş bir tekniğe sahip olan bu sistem, çok daha uygun rakamlar ile firmamız tarafından size sunuluyor. Bu kapsamda çok daha ekonomik ve kaliteli bir ara depo seçimi yapmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilir ya da hizmetlerimizi inceleyerek bize ulaşabilirsiniz. Amazon FBA danışmanlık hizmetlerimiz ile hem iş yükünüz azalacak hem de satışlarınızın daha verimli bir şekilde gerçekleşmesi sağlanacaktır.

 

Amazon FBA Avrupa gibi birçok konumda hizmet vermektedir. E-ticaret siteleri üzerinden yapılan satışların gerçekleştiği birçok ülkede var olan bu sistem, tüm aktarım ve iletim ağının belirli bir çark üzerinden ilerlemesini sağlar. Profesyonel ekip düzeyinde çalışan bu sistem, Amazon Almanya FBA içerisinde de bulunmaktadır. 

Amazon FBA Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

Amazon FBA hizmetinden yararlanmak için ilk olarak bir hesap açmak gerekir. Bizim sunduğumuz ara depolar sizler için çok daha avantajlı seçenekler olacaktır. Bu sebepten dolayı da Amazon FBA hesap açma işlemlerinden ziyade bizim sitemizdeki hizmetleri tercih ederek site üzerinden kendinize bir hesap açabilirsiniz. Bu sayede bir panel sistemine sahip olacak ve tüm ürün girişleri, kontrolleri, stoklanması, mevcut oluşu ve çıkışı ile müşteriye gönderimini de takip edebileceksiniz.

 

Amazon FBA kargo seçenekleri, standart tercihler ile yüksek fiyatlara gelebilir. Fakat bizimle çalışarak Amazon FBA kargo ücreti rakamlarında belirli bir düşüşü yakalamak mümkündür. Bu ise bizim anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile gerçekleşir. Size ait kargonun boyutu ve hacmi ne olursa olsun kapsamlı bir araştırma yapıyor ve en hızlı, en kaliteli, en uygun kargo firmaları ile gönderimleri gerçekleştiriyoruz. Bu da size ait ürünü hem güvence altına alıyor hem de kazanç olarak daha yüksek bir rakam elde etmenizi sağlıyor. Bu avantajların tamamı, yine Amazon Avrupa kargo ücreti rakamlarında da geçerlidir. Konum ne olursa olsun her zaman anlaşmalı firmalarımız ile en uygun rakamlar üzerinden çalışıyoruz.  

Amazon FBA Hizmetine Nasıl Katılabiliriz?

Amazon FBA nasıl yapılır sorusu, ticaret sisteminin gelişmesi ile beraber çok fazla sorulmaya başlamıştır. Kurduğumuz sistem ile Amazon depolarına ürün aktarımı gerçekleştiriyor ve size ait ürünlerin çok daha uygun rakamlar ile müşteriye ulaştırılmasını sağlıyoruz. Ara depo görevi gördüğümüz bu sistemde Amazon FBA ile çalışarak tüm ürünlerin kaliteli ve prosedürlere uygun olarak iletilmesini amaçlamaktayız. Amazon FBA ürün gönderme işlemleri için ilk olarak bu hizmetin nasıl yapılacağını bilmeniz gerekir. Sizin için bunu maddeleyerek açıklıyoruz. Amazon FBA yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

1-     Amazon Satıcı Hesabı Oluşturma: Amazon FBA programına katılmak için öncelikle bir Amazon satıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Hesap oluşturma sürecinde sizden, satıcı bilgileriniz, vergi bilgileriniz, banka hesabı bilgileriniz gibi bilgiler istenecektir.

2-     Ürün Listeleme: Amazon satıcı hesabınızı oluşturduktan sonra, satmak istediğiniz ürünleri Amazon’da listelemelisiniz. Ürün listelemesi yaparken, ürün fiyatını, açıklamasını, stok bilgilerini, görsellerini ve diğer ürün detaylarını dikkatli bir şekilde girin. Türkiyeden Amazon da satış yapmak da bu seçenekler ile mümkün hale gelmektedir.

3-     Amazon FBA’ya Katılma: Ürünlerinizi Amazon depolarına göndermek ve FBA programına katılmak için satıcı hesabınızda “Fulfillment by Amazon” seçeneğini seçin. Daha sonra, ürünlerinizi Amazon depolarına göndermek için bir nakliye planı oluşturun. Türkiyeden Amazona ürün göndermek, sunduğumuz Amazon FBA seçenekleri ile son derece basite indirgenmektedir.

4-     Ürün Gönderme: Nakliye planınızı oluşturduktan sonra, ürünlerinizi Amazon depolarına gönderin. Amazon, ürünlerinizi aldıktan sonra, depolayacak ve müşterilerinize gönderecektir. Türkiyeden Amazon deposuna ürün göndermek için bizimle çalışabilir ve daha düşük kargo ücretleri, daha kaliteli kontroller ile ürünlerinizi kısa sürede gönderebilirsiniz.

5-     Satışlarınızı Takip Etme: Ürünleriniz Amazon depolarında olduğu sürece, satışlarınızı takip etmek oldukça kolaydır. Satışlarınızı ve envanterinizi Amazon satıcı hesabınızda takip edebilirsiniz. Amazon FBA Türkiyeden ürün gönderme için bize ait olan panelleri de kullanabilirsiniz. Bu paneller, ürünlerin girişi, kontrolü, stoklanması ve paketlenerek kargolanması gibi daha birçok hizmeti kendi içerisinde barındırır.

 

6-     Müşteri Hizmetleri: Amazon FBA programına katıldığınızda, Amazon müşteri hizmetleri sorumluluğunu üstlenir. Bu nedenle, müşteri şikayetlerini ve iade taleplerini Amazon müşteri hizmetleriyle doğrudan çözebilirsiniz. Amazon İngiltere satış gibi daha birçok bölge üzerinde bu müşteri hizmetleri seçeneği bulunmaktadır.

Amazon FBA Depo Ücretleri Ne Kadardır?

Amazon FBA depo ücretleri, sahip olduğunuz ve satışını gerçekleştirdiğiniz ürün miktarına, boyutuna ve hacmine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında, ürünlerin ne kadar süre ile depolanacağı da yine bu fiyatları belirleyen ana unsurdur. Bizler de bu sistemi sizler için sunuyor ve çok daha düşük rakamlardan çok daha kaliteli bir işlem hacmine sizi ulaştıracağımızı belirtiyoruz. Amazon FBA ücreti içerisindeki yüksek rakamları ödemektense çok daha uygun rakamlara sahip hizmetleri tercih etmek, kazanç bakımından daha yüksek seviyelere erişmenizi sağlayacaktır.

 

Amazon FBA depo adresi, birçok ülke ve şehir üzerinde farklılık göstermektedir. Amazon İtalya gibi birçok ülke üzerinde aktiftir ve bu ülkelerin kendi şehirlerine göre depo adresleri yer alır. Tüm bu adresler üzerinde kendi ürünlerinizi depolamak ve müşterilere kısa sürede iletmek, sizler için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu kapsamda rakiplerinizden daha önde olacak ve satışlarda her zaman ilk seçenekler arasında bulunacaksınız. Amazon FBA Türkiye de bu kapsamda kendisine ait depoları barındırır. 

Sıkça Sorulan Sorular

1-     Amazonda FBA Nedir?

Amazon FBA, satıcıların ürünlerini Amazon depolarında depolayarak, siparişleri işleyerek ve müşterilere göndererek, satış sürecini kolaylaştıran bir hizmettir. FBA açılımı Fulfillment by Amazon’dur. Satıcılar, Amazon FBA programına katılarak, iş yüklerini azaltabilirler. Amazon, depolama, sipariş işleme ve müşteri hizmetleri için sorumluluk alarak, satıcıların daha verimli bir şekilde satış yapmasına olanak tanır.

2-     Amazon FBM Nedir?

 

Amazon FBM (Fulfillment by Merchant), satıcıların kendi stoklarını kontrol ederek siparişleri işledikleri bir hizmettir. Satıcılar, FBM programı sayesinde, ürünlerini kendi depolarında depolayarak, siparişleri kendileri işleyerek ve müşteri hizmetlerini kendileri yöneterek satış yapabilirler. FBM programı, Amazon FBA programına kıyasla daha fazla iş yükü gerektirir, ancak daha az maliyetli olabilir. Bu gelişmiş yapının ticaret sistemi içerisinde yer alması, günümüzde FBM nedir sorusunu da sıklıkla duymamıza neden olur. 

Sizin İçin Neler Yapıyoruz?

Detaylı Kontrol

Depomuza gelen bütün ürünler Prepdepo ekibi tarafından kontrol edilir ve ürünler ile ilgili herhangi bir problem veya aksaklık tespit edilirse ilgili müşteriye bilgi verilir.

Yeniden Paketleme

Müşterilerimizin talep etmesi durumunda ürün paket ve kolilerini değiştirilebiliriz veya yenileyebiliriz.

Ek Paketleme

FBA olarak göndermeyi planladığınız ürünleriniz ekstra ambalaja ihtiyaç duyuyorsa (Kırılabilecek ürünler için özel ambalaj vs.) veya ürünlerinizin Kargolanma sürecinde zarar gördü ise Prepdepo tarafından tekrar AMAZON standartlarında uygun olarak Ambalaj yapılması hizmetini içermektedir.

Paket Birleştirme

Prepdepo talebiniz doğrultusunda en uygun kargo ücretlendirilmelerinin uygulanması için ürünlerinizi birleştirebilir ya da mevsimsel ihtiyaçların ortaya çıkması durumunda paketlerinizi farklılaştırılabilir.

+18 Ürün Paketleme

+18 ürün satışı yapıyorsanız, ilgili ürünler için uygun ambalajlanmayı içeren hizmettir.

Barkodlama

Prepdepo Amazon ya da diğer online satış platformlarının standartlarına uygun olarak ürünlerinizin etiketlenmesi hizmetini sunmaktadır.

FBA olarak göndermeyi planladığınız ürünleriniz için FNSKU etiketlemeye ihtiyaç duymanız halinde Prepdepo tarafından AMAZON standartlarına uygun olarak ürünlerinizin etiketlenmesi işlemini içerir.

* Denizaşırı üreticilerden veya Avrupa’daki üçüncü şahıslardan envanter kabul etmek için herhangi bir ek ücret talep etmiyoruz.

* Tüm ücretlerimiz şeffaftır. Gizli maliyetimiz yoktur. Tüm hizmetleri çok hızlı bir şekilde sonuçlandırmak için çalışıyoruz.

Diğer Hizmetler

FULLFILMENT HİZMETLERİMİZ

Prepdepo, toptan satış için gerekli tüm hizmetleri, ayrıca ürün kabulü için herhangi bir ücret talep etmeksizin sağlar.

DEPOLAMA

Prepdepo Prepdepo depo hizmet yelpazesi, ihtiyacınız olan satış stratejilerini kapsayarak size özel çözümler sunar.

WHOLESALE

Prepdepo, toptan satış için gerekli tüm hizmetleri, ayrıca ürün kabulü için herhangi bir ücret talep etmeksizin sağlar.

İADE ÜRÜNLER / YENİDEN SATIŞ

Prepdepo, iade ettiğiniz ürünleri kontrol etmek ve tekrar satışa hazır hale getirmek için minimum maliyetle yanınızda.

ARBITRAJ / DROPSHIPPING

Prepdepo hizmetleri, AB’de tüm arbitraj ve stoksuz satış işlemlerini gerçekleştirmenize yardımcı olmak için burada.

DİĞER HİZMETLER

Prepdepo, AB’de sorunsuz satış yapabilmeniz için diğer hizmetleri makul bir maliyet ve zamanda sunar.

Gerekli hizmeti bulamadınız mı?