Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO
amazon avrupa fbm

Amazon Avrupa'da FBM Nedir? Avantajları Nelerdir?

Amazon Avrupa’da satış yapmak istiyorsunuz fakat hangi satış yönteminin sizin için iyi olduğunu bilemiyor musunuz? Bunun için satış yöntemlerinin avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirin. Amazon Avrupa dünyanın en rekabetçi Pazar yerlerinden biridir. Hatta önemli bir Pazar bölümüne sahiptir. Amazon Avrupa’da satış yapmaya başladığınızda bu rekabetçi ortamda diğer perakendecilerle anlaşmanın yollarını aramanız gerekir. Bu nedenle hangi satış yöntemini kullanacağınıza karar vermeniz çok önemli. Bu yazımızda Amazon Avrupa’da FBM Nedir? ve FBM sisteminin satıcılara sunduğu avantajlardan bahsedeceğiz.

Amazon Avrupa FBM Nedir?

Amazon Avrupa FBM sistemi, satıcıların ürünlerini Amazon Avrupa pazaryerlerinde listeledikleri ve dağıtımını kendileri tarafından halledildiği bir satış sistemidir. Bu, ürünlerin satılmasından, nakliye ve depolamayla birebir ilgilendikleri anlamına gelir. Kısacası bir satıcı olarak Amazon Avrupa’daki ürünleri alıcınıza kendinizin teslim ettiği bir programdır. Bu nedenle siparişlerinizi yerine getirmekten tamamen siz sorumlusunuz.

FBM Nasıl Çalışır?

Amazon FBM sistemi satıcılar için oldukça basit: Amazon Avrupa’da satıcı hesabınızı oluşturun ve ürün listelemelerinizi oluşturmaya başlayın. Listelerinizden memnun olduktan sonra, nakliyenin nasıl olması gerektiğine karar vermeniz gerekir. Bu nedenle listelemeden sonra bir seçim yapmanız gerekecek. Burada FBM seçeneğini seçin. FBM seçeneği ile depolama ve yerine getirme artık sizin işinizdir. Son olarak rekabetçi bir fiyatlandırma modeli sağlayan güvenilir teslimat ortakları bulun.

FBM Ne Zaman Doğru Seçimdir?

Amazon FBM, özel ürünler ve küçük satış hacimleri için avantajlıdır. Yani bir satıcı olarak müşterilerinize özelleştirilmiş, benzersiz ve niş ürünler sunacaksanız FBM modeli iyi bir yoldur. Amazon FBM, satıcılara ürünlerinin depolanması konusunda büyük kontrol sağlar. Ayrıca, FBA’ya kıyasla düşük ücretler nedeniyle marjlar daha büyük olabilir. Amazon FBM sistemi aşağıdakiler için uygundur;

Özel ürünler: Daha az satan ancak katma değeri yüksek ürünler

Daha düşük satış hacmi: Daha az sayıda ürün satıyorsanız, FBA satış modeline göre daha avantajlıdır.

Düşük marj:Düşük marjlı ürünler üretirseniz ve fiyat üzerinde rekabet etmeye çalışırsanız, Amazon FBM size para kazandıracaktır.

Amazon Avrupa FBM Avantajları

Depo Ücreti Yok:FBM satış modelinde FBA’e göre Amazon depo ücreti yok. Aynı zamanda oversize ürünlerde gönderim maliyetlerinin uygun olması size ciddi maliyet avantajları sağlar.

İş kontrolü: Dağıtımı yönettiğinizde, Amazon’u tamamen yönetirsiniz ve operasyonlarınız hakkında tam bir görünürlüğe sahip olursunuz.

Daha Serbest İş: Amazon Avrupa FBM modeli ile ürünleriniz ve envanteriniz üzerinde daha iyi kontrol sahibi olursunuz. Satışları artırmak istediğinizde, sizin için kolay ve hızlıdır.

Düşük maliyetli ürünlerle marjdan daha fazla kâr:Daha düşük maliyetler, artan karlılığa katkıda bulunur. Dağıtım ücreti ödemezsiniz (ürünleri ucuza depolayabilir ve gönderebilirseniz). Satıcı olarak ihtiyacınız olan uçtan-uca bütün çözümlere Prepdepo’nun uygun maliyetleri hizmetleri ile hızlıca kavuşun.

Otantik bir marka oluşturmak: FBM modelinde müşterilerle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Müşterilerle doğrudan iletişim kurmak markanızı ticari anlamda büyütmek için büyük avantajlar sağlar. Ayrıca doğrudan müşterilerle iletişime geçerek çok daha faydalı geri bildirimler alır ve mallarınızın değerini daha iyi iletirsiniz.

Beklenen maliyetler:Amazon genellikle Amazon Lojistik politikalarını ve fiyatlarını değiştirir. Fakat siz kendi başınıza ürünlerinizi sattığınızda her şey kontrolünüz altında olur.

Daha az evrak işi:Amazon FBA tabanlı ticaret, çok sayıda bürokrasi içerir. Vergilendirme, yerine getirme, evrak işleri, yerleşim. FBM modelinde Prepdepo’nun depolama hizmetleriyle anlaştığınızda tüm bürokratik işlemler sizin yerinize halledilir.

Amazon Avrupa FBM Depo Seçenekleri

Ürün paketlemesi ve kargo süreçleriyle ilgilenmek istemiyorsanız Prepdepo’nun uygun maliyetli Avrupa merkezli envanter depolama hizmetlerini alarak siparişlerinizin müşterilerinize daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Amazon Avrupa’da e-ticarete başlamak Prepdepo’nun sunduğu hizmetler ile her zamankinden daha kolay. Amazon Avrupa’da ürünlerinizi daha az maliyetle dünyanın dört bir yanına Prepdepo ile ulaştırın. Prepdepo sunduğu geniş depolama ve sipariş karşılama ağı ile dünyanın her yerinden satıcıların hızlı ve daha az maliyetle hizmet vermesini sağlar. Her geçen gün genişleyen Amazon Avrupa pazarında satıcı olarak yerinizi almak için Prepdepo hizmetleriyle tanışın!

 
Kaynakça:

 -https://blog.getbyrd.com/en/amazon-fbm-vs-fba 

-https://www.repricerexpress.com/amazon-fbm-vs-amazon-fba/
 -https://www.edesk.com/blog/fba-vs-fbm/
-https://www.amalyze.com/en/glossar/fbm-fulfillment-by-merchant-selling-on-amazon/