Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO
amazon avrupada hangi ürünleri satarım

Amazon Avrupa’da Ürün Paketlemesi Nasıl Oluşturulur?

E-ticarete adım atmak isteyen birçok satıcı için Amazon Avrupa en iyi satış platformlarından biridir. Amazon Avrupa E-Ticaret pazarında %50’lik bir paya sahip. Bu da Amazon Avrupa’nın e-ticaret platformlarının devi olduğu anlamına gelir. Ürün çeşitliliği ve rekabet ortamının fazla olduğu bu platformda ürün satmak muhtemelen sizi endişelendiriyor. Amazon Avrupa’da her gün 12 milyondan fazla ürün satılıyor. Peki özellikle hangi ürün yüksek getiri sağlıyor? Giyim? Takı? Mutfak eşyaları?… Neyse ki Amazon Avrupa’da satacağınız ve size en yüksek kar sağlayacak ürünleri bulmak sandığınız kadar zor değil. Araştırmanızı Amazon Avrupa’nın kendi sitesinden yapabileceğiniz gibi yazımızda bahsedeceğimiz küçük ipuçlarıyla da kendinize en uygun getiri sağlayacak ürünleri bulabilirsiniz.

Amazon Avrupa’da En Çok Satan Ürünler

Satacağınız ürünleri bulmanın yollarına geçmeden önce size ilham vermesi açısından Amazon Avrupa’da en çok satan ürünlere bir göz atalım.

1. Kitaplar

Özellikle kitap maliyetlerinin arttığı bu dönemde Amazon Avrupa’da satıcıların indirimli ve toplu olarak satışa sunduğu kitaplar müşteriler tarafından büyük ilgi görmektedir.

2. Giyim, Ayakkabı ve Takı

Spor kıyafetlerden güneş gözlüklerine kadar geniş bir alanı kapsayan giyim kategorisi Amazon Avrupa’da şüphesiz en popüler kategoridir. Fakat popüleritesi yüksek olan bu kategoride benzersiz ve iyi fiyat teklifi sunmanız gerekir. Müşterilerin aradıkları ürünün en uygun olanını bulmak için Amazon Avrupa’yı tercih ettiklerini unutmayın.

3. Elektronik

Elektronik kategorisi Amazon Avrupa’nın en gözde kategorilerinden biri. Müşteriler elektronik alanında büyük ya da küçük herhangi bir şey satın alacağı zaman uzun araştırmalara girerler. Amazon Avrupa’nın geniş elektronik kategorisi ve sunduğu uygun fiyatlar müşterilerin direkt satın alma eylemini gerçekleştirmesini sağlar.

Elbette her şeyde olduğu gibi ürün kategorisi ne kadar popülerse rekabet de o kadar yoğun olur. “Beyaz tişört” için 300.000 diğer arama sonucuyla rekabet etmemek için nişinizi bulmanız önemlidir.

Seçeneklerinizi daraltmak için Amazon Avrupa’da ne satacağınızı nasıl öğreneceğinizi keşfedelim.

Amazon Avrupa’da Ne Satılacağı Nasıl Bilinir?

Ne satacağınıza karar vermeden önce nakliye maliyetleri ve Amazon Avrupa satıcı ücretleri hakkında araştırma yapmayı unutmayın. Prepdepo’nun satıcılar için sunduğu uygun maliyetli depolama hizmetleri ile masraflarınızı en aza indirebilirsiniz. Bu kısa araştırmadan sonra satacağınız ürün için ne kadar harcama yapacağınızı bilirsiniz. Hatta bu araştırma ile ürünün taşırken kolay, kırılmayan ve satarken kar elde edebileceğiniz ürünler olmasını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Nakliye masraflarını ödemeye hazır olduğunuza ve ürününüzün muhtemelen makul bir fiyat aralığında olduğuna karar verdiğinizde, Amazon’da ne satacağınızı anlamanın altı yolu:

1. Amazon Avrupa’da Manuel Olarak Araştırma Yapın

Hangi ürünü satmak istediğinize karar vermeden önce Amazon Avrupa’nın popüler ürün kategorilerinden en çok satan ürünleri araştırarak başlayın. Yaptığınız bu araştırma ile bir kategoriyi ve onun alt kategorisini keşfederek kendinize ‘’niş’’ bir alan bulabilirsiniz. Popüler ürün kategorilerinden bir fikir edinemediyseniz ‘’Müşteriler de satın aldı’’ bölümüne bakabilirsiniz.

2. Anahtar Kelime Araması Yapın

Amazon Avrupa’da hangi ürünün iyi satabileceğine karar vermek için ürünler arasında sıralama yapmanın en kolay yollarından biri, anahtar kelime araştırmasını kullanmaktır. Farklı terimler, ürünler veya kategoriler için arama hacminin ne olduğunu görmek için basitçe bir Google araması yapabilir veya bunun için anahtar kelime araçlarını kullanabilirsiniz.

Örnek olarak, kişiye özel takılar satmak istediğinizi düşünün. Bu öğeyi kaç kişinin aradığını ve rekabetin nasıl göründüğünü görmek için “kişiye takılar” ve terimin diğer varyasyonları için arama yapabilirsiniz.

3. Pazarda Bir Boşluk Bulun

Anahtar kelimesi araştırmasından sonra Amazon Avrupa’da pazarında bir boşlukla karşılaşabilirsiniz. Örneğin; “kadın taytı” arattığınızda 100.000’den fazla sonuç çıkabilir ancak “pembe bisiklet taytı kadın” kelimesini arattığınızda sadece 1.000 ya da daha az sonuçla karşılaşırsınız. Bu basit bir örnektir, fakat bazen Amazon Avrupa üzerinde etki yaratacak bir yer bulmak için ürün aramanızı daraltmanız gerekir.

Buna ek olarak, ürün pazarı nişinizdeki müşteri yorumlarını okuyarak pazarda bir boşluk bulabilirsiniz. Halihazırda sizinkine benzer çok sayıda ürün olsa bile, müşterilerin mevcut markalardan memnun olmadığını ve sağlayabileceğiniz bir şey istediğini görebilirsiniz.

4. Çok Fazla Rekabeti Olmayan Ürünler Bulun

Amazon Avrupa rekabet ortamının çok fazla olduğu bir platformdur. Bu pazarda ürün satışı yapmak için rakiplerinizden fiyat ya da kalite farkınızı ortaya koymalısınız. Fakat yeni satış yapmaya başlayacaksınız sizin için en ideali rekabet alanının çok fazla olmadığı pazara giriş yapmaktır. Anahtar kelime aramasından sonra hangi pazarın rekabetinin fazla ya da az olduğunu fark edebilirsiniz.

Rekabetin daha az olduğu büyük bir pazarda bir niş bulmak nispeten kolaydır. Bu da ürününüzün arama yapanlar tarafından daha kolay bulunmasını sağlar. Daha spesifik anahtar kelime arayan müşteriler ürününüzü satın almaya daha istekli olurlar. Böylece ürününüz rekabeti az olan pazarda en çok satanlar listesine taşınır.

5. “En Çok Satanlar” Sayfasını İnceleyin

Amazon Avrupa’nın En Çok Satanlar Sıralaması bir ürünün hem yakın tarihli hem de geçmişteki satışlarını yansıtır. Bu nedenle yüksek bir en çok satanlar ürününe büyük bir talep olduğunu gösterir. Ancak, bir kategoride yüksek tek bir en çok satanlar ürünü bulursanız ve diğer öğelerin hiçbiri en çok satanlar değilse, bu iyiye işaret değildir. Çünkü burada tek bir satıcı olduğunu ve ürüne talebin olmadığını gösterir.

6. Amazon Trend Raporuna Bakın

Amazon, platformlarında trend olan tüm ürünleri içeren bir sayfa sunar. Bu, tüketiciler arasında şu anda hangi ürünlerin revaçta olduğunu görmek isteyen satıcılar için harika bir kaynaktır. Amazon Avrupa’nın trend raporu yıl içerisinde müşterilerin alışveriş alışkanlıklarına göre güncellenmektedir. Bir satıcı olarak Amazon Avrupa’nın trend raporunu sık sık kontrol etmelisiniz.

Son Düşünceler

Amazon Avrupa’da başarılı satış yapmak için ürün araştırmasını müşterinin talepleri doğrultusunda niş bir kategoride yapmalısınız. Başarılı bir satış yapmak için kategoriden sonra en önemli adım ise ürünlerinizin müşterinize zamanında ve eksiksiz kargolanmasıdır. Hızlı ve eksiksiz teslimatlar müşterilerinizin size olan güvenini artırmada önemli bir adımdır. Prepdepo sunduğu ara depo hizmetiyle ürünlerinizin paketlenmesinden kargoya verilmesine kadar bütün depolama hizmetlerini sağlar. Üstelik Almanya’da 48 saat içinde teslimat imkânı ile müşterilerinize mükemmel bir alışveriş deneyimi sunmanıza yardımcı olur. İşinizi büyütmek ve Avrupa’da satış yapmaya başlamak için Prepdepo çözümleri ile tanışın!

Amazon Avrupa ile ilgili daha fazla satış stratejilerine ulaşmak için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Kaynakça

-https://www.thesellingguys.com/how-to-select-winning-products-to-sell-on-amazon-fba/

-https://www.europe-seller.com/amazon-fbada-satilacak-en-iyi-urunler-nasil-bulunur.html

-https://amzscout.net/blog/how-to-find-perfect-products-to-sell-on-amazon/#:~:text=To%20find%20profitable%20products%2C%20you,that%20you%20are%20familiar%20with.

-https://www.junglescout.com/find-products-to-sell/
Ara depo hizmetleri sunan bir platformdan daha fazlasıyız

Uluslararası pazar yerlerinde OYUNCU olmak isteyen partnerlerimize Teknolojik ve Fiziki imkanlarımızı oluşturduğumuz Avrupa sahamıza bekliyoruz. Avrupa ve diğer pazar yerlerinde bizimle HIZLI birer OYUNCU olacaksınız.

Ara depo hizmetleri sunan bir platformdan daha fazlasıyız

Uluslararası pazar yerlerinde OYUNCU olmak isteyen partnerlerimize Teknolojik ve Fiziki imkanlarımızı oluşturduğumuz Avrupa sahamıza bekliyoruz. Avrupa ve diğer pazar yerlerinde bizimle HIZLI birer OYUNCU olacaksınız.

Ara depo hizmetleri sunan bir platformdan daha fazlasıyız

Uluslararası pazar yerlerinde OYUNCU olmak isteyen partnerlerimize Teknolojik ve Fiziki imkanlarımızı oluşturduğumuz Avrupa sahamıza bekliyoruz. Avrupa ve diğer pazar yerlerinde bizimle HIZLI birer OYUNCU olacaksınız.