Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO
amazon avrupada satışları arttırmanın en iyi 5 yolu

Amazon Avrupa'da Satışları Artırmanın 5 Yolu

Amazon Avrupa dünyanın en gelişmiş e-ticaret pazarlarından birisidir. Avrupa pazarında satış yapmak, uluslararası alanda büyümek isteyen her marka için heyecan verici bir kilometre taşı niteliğindedir. Siz de Amazon Avrupa’da bir satıcı hesabı oluşturarak,  dünyanın pek çok yerine ürünlerinizi ulaştırabilirsiniz. Fakat bu kadar büyük bir pazaryerinde, rekabet ortamının da çok güçlü olduğunu unutmayın. Yine de rekabet ortamı gözünüzü korkutmasın. Başarılı stratejilerle, satışlarınızı artırarak en çok satan satıcılar arasında yerinizi alabilirsiniz.

Peki ama nasıl mı? İşte bir Amazon Avrupa satıcısı olarak başarınıza katkıda bulunacak ve Amazon Avrupa’daki satışlarınızı artıracak 5 ipucu.

Tutkulu Olduğunuz ve Çok iyi Bildiğiniz Bir Ürünü Satın

Amazon Avrupa’da, maksimum ilgi duyduğunuz bir ürüne yatırım yapın. Sattığınız ya da satmak istediğiniz ürün konusunda tutkulu olmak ve o ürünü çok iyi bilmek,  Amazon Avrupa mağazanızın daha uzun ömürlü olmasını ve markanızın daha üst noktaya taşınmasını sağlar.

En Çok Satanlar Sıralamasını Optimize Edin

Amazon En Çok Satanlar Sıralaması, milyonlarca ürün kataloğundaki hemen hemen her ürüne, ürün en az bir kez satıldıktan sonra verilen bir sayıdır. Başka bir deyişle bir ürünün şu anda Amazon’da ne kadar iyi sattığının iyi bir göstergesidir. Amazon Avrupa’nın En Çok Satanlar Sıralaması bir ürünün hem yakın tarihli hem de geçmişteki satışlarını yansıtır.

En çok satanlar sıralamasında yer alamıyorsanız,  ürün teklifinizi değiştirin ya da rekabeti daha az olan bir ürün bulun. Böylece rekabeti azaltarak, en çok satanlar sıralamanızı başarılı bir şekilde yükseltebilirsiniz.

En çok satanlar sıralamasına ek olarak, iletişime geçtiğiniz müşterilerinizden, ürününüzü Amazon Avrupa üzerinden değerlendirmelerini ve yorum yapmalarını isteyin. Bu uygulamada en çok satanlar sıralamanızı yükseltmeniz için size yardımcı olacak önemli bir adımdır.

Reklam Verin

Amazon Avrupa’da reklam vermek, alıcılarınıza görünmek için ve satışlarınızı artırmak için en iyi yoldur. Yeni satış yapmaya başladığınızda, ek görünürlük veya ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak istediğinizde, Sponsorlu ürün reklamları kullanmayı deneyin. Sponsorlu ürün reklamları, daha fazla satmak istediğiniz ürününüzü arama sonuçlarının altında veya ürün detay sayfalarında gösterir. Sponsorlu ürün reklamlarının maliyeti tıklama başına ödeme ücretidir. Yani kısacası alıcılarınız ne kadar reklama tıklarsa o kadar maliyet ödersiniz.

Reklam ücretleri kısa vadede ekstra bir maliyet gibi görünse de uzun vadede size kar sağlayacaktır.

Kitlenizi Genişletin

Satıcı olarak kendinizi sadece bir pazaryeri ile kısıtlamayın. Geliştirilen çeşitli nakliye çözümleri ve Amazon Avrupa’nın büyüyen küresel pazar yeri ile kendinizi sınırlamak için hiçbir mazeret üretmeyin.

AB, Japonya ve Avustralya gibi pazarlar hızla büyüyor. Ürününüz için buralarda talep olup olmadığını araştırın ve rakip araştırmasını yaptıktan sonra hedefinizi bu ülkeler için genişletin. Ayrıca Güney Afrika ve Yeni Zelanda gibi diğer İngilizce konuşan pazarlar da daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur.

İçerik Pazarlamasından Yararlanın

Blog sayfaları, Amazon Avrupa mağazanıza organik trafik çekmek için mükemmel bir stratejidir. Ürün nişinizle ilgili bir blog sayfası oluşturarak mağazanıza organik trafik çekebilirsiniz. Bunun için anahtar kelime araştırması yapmayı ve hangi konuların daha az rekabetçi olduğu tespit etmeyi ihmal etmeyin. Oluşturduğunuz blog sayfanız başarılı olursa ürünleriniz daha fazla satar. Yazılarınızın daha profesyonel olması ve mağazanızın görünürlüğünü artırmak için profesyonel bir içerik uzmanından ya da daha fazla bütçeniz varsa bir dijital pazarlama ajansından destek alabilirsiniz.

Amazon Avrupa Satışlarınızı Artırmak İçin Profesyonel Destek Alın

Prepdepo olarak sunduğumuz çözümler, Amazon Avrupa’da satışlarınızı artırmanın en hızlı ve en doğru yollarını kapsar. Satıcı olarak kurallarınızı belirleme, rekabetinizi araştırma, en uygun fiyatlı depolama, nakliye ve kargolama hizmetini sağlayarak zamandan ve yüksek masraflardan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Prepdepo ile başta Amazon Avrupa olmak üzere Avrupa’daki tüm online pazarlarda ürünlerinizi satabilir, yurt dışı satış hacminizi ve cironuzu artırabilirsiniz. İşinizi büyütmek ve Avrupa’da satış yapmaya başlamak için Prepdepo Amazon Avrupa Danışmanlık Çözümleri ile şimdi tanışın!