Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO
amazon avrupa satış

Amazon Avrupa’da Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

Amazon Avrupa’nın hızla büyüyen ve sadık bir müşteri profiline sahip olan yapısı, ürünlerini uluslararası pazarlara ulaştırmak isteyen satıcılar için heyecan verici bir pazar yeridir. Her geçen gün popülerliği artan bu platformda rekabet ortamı da oldukça fazladır. Fakat önemli bir noktaya dikkat çekmek isteriz ki söz konusu rekabet Amazon’un en büyük pazarı olan Kuzey Amerika ile kıyaslandığında oldukça makul seviyededir.

Bu nedenle de Amazon Avrupa’da sağlıklı bir nakit akışı sağlamanız, rekabetle mücadele etmeniz ve müşteri iadelerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Elbette bütün bunları kontrol etmenin yanında satışlarınızı da artırmanız gerekmektedir. Bu zorlu süreçte siz de Amazon Avrupa’da satışlarınızı nasıl artıracağınızı yönelik stratejiler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırsanız Amazon Avrupa’da satışlarınızı nasıl artıracağınıza dair ipuçlarından bahsedelim.

1- Rekabette Öne Çıkın

Amazon Avrupa’da rekabet ettiğiniz satıcılardan farkınızı ortaya koymak için rakiplerinizin değinmediği konulara değinmeniz gerekmektedir. Bunun için de müşterilerinizin gerçekten ürün satın almadan önce nasıl bir deneyime ihtiyaç duyduklarını bilmeniz gerekir. Hedef kitlenizi tanırsanız sattığınız ürünlere müşterilerinizin gerçekten ihtiyaç duymasını sağlayabilirsiniz. Pazara yeni giriyorsanız ya da ürünlerinizle ilgili müşterilerinizden yeteri kadar geri bildirim almıyorsanız size bir ipucu, bunu yapmanın en kolay yolu rakiplerinizin ürün yorumlarını gerçekten inceleyip çözümler üretmektir.

2- Başlığınızı Optimize Edin

Amazon algoritmasında başlık çok önemli bir yere sahiptir. Yaptığınız listeleme için seçtiğiniz anahtar kelimelerden öne çıkmak istediğiniz kelimelerin başlıkta yer alması ürününüzün üst sıralarda görünmesi için önemli bir detaydır. Başlığınızı ürününüzü tam olarak tarif eden kelimelerle oluşturmanız da gerekmektedir. Kısacası başlıkta kullanacağınız kelimeler listenizin başarılı olmasında ciddi bir paya sahiptir.

3- SEO’nuzu Geliştirin

Başlığınızı optimize ettikten sonra en önemli adım ise SEO’nuzu geliştirmektir. Rekabet ortamının çok fazla olduğu bu ortamda alıcılarınızın ürünlerinizi bulması önemlidir. Amazon ürünlerinizi listelemek için anahtar kelimelere odaklanır. Bu nedenle başlığa mümkün olduğunca çok fazla anahtar kelime eklemeniz gerekir. Anahtar kelime eklerken kullanıcıların en çok kullandığı arama kelimelerini araştırmayı ihmal etmeyin.

4- Geri Bildirim İsteyin

Müşteri geri bildirimleri Amazon Avrupa’da oldukça önemlidir. Doğrulanmış incelemeler güvenilirliği artırır. Yapılan araştırmalar, alıcıların satın alma kararında bulunmadan önce ürün incelemelerini kontrol ettiği sonucuna ulaşmışlardır. Müşterilerinizden, ürünü sattıktan sonra ürün inceleme talebinde bulunmalarını isteyin. Olumlu yorumların satışlarınızı nasıl artırdığını göreceksiniz.

5- Reklam Verin

Amazon Avrupa’da reklam vermek, alıcılarınıza görünmek için ve satışlarınızı artırmak için en iyi yoldur. Yeni satış yapmaya başladığınızda, ek görünürlük veya ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak istediğinizde Sponsorlu ürün reklamları seçeneğini deneyin. Sponsorlu ürün reklamları, daha fazla satmak istediğiniz ürününüzü arama sonuçlarının altında veya ürün detay sayfalarında gösterir. Sponsorlu ürün reklam hizmetinin bir maliyeti vardır. Ancak bu maliyet tıklama başına ödeme ücretidir. Yani kısacası alıcılarınız ne kadar reklama tıklarsa o kadar maliyet ödersiniz. Reklam ücretleri kısa vadede ekstra bir maliyet gibi görünse de uzun vadede size kar sağlayacaktır.

6- Amazon Avrupa’nın Kurallarına Uyun

Amazon Avrupa’nın satıcılar için koyduğu birçok kural vardır. Satıcı olarak bu kuralları uygulamazsanız hesabınız askıya alınabilir hatta kapanma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Amazon Avrupa’nın satıcı olarak sizden ne istediğini bilmek, liste kayıtlarınızı Amazon Avrupa’nın istedikleri yüksek kaliteli şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu da daha yüksek alıcı güveni kazanmanıza ve daha fazla satış yapmanıza yol açar.

7- Bonus İpucu Prepdepo Depolama Hizmetlerini Kullanın

Prepdepo kullanmanın Amazon Avrupa’da daha fazla satış getirmenin harika bir yolu olduğunu söyleyebiliriz. Satıcı olarak kurallarınızı belirleme, rekabetinizi araştırma, en uygun fiyatlı depolama, nakliye ve kargolama hizmetini sağlayarak zamandan ve yüksek masraflardan tasarruf etmenizi sağlar. Prepdepo ile başta Amazon Avrupa olmak üzere Avrupa’daki tüm online pazarlarda ürünlerinizi satabilir, yurt dışı satış hacminizi ve cironuzu artırabilirsiniz. İşinizi büyütmek ve Avrupa’da satış yapmaya başlamak için Prepdepo çözümleri ile tanışın!

 

Kaynak:

-https://www.junglescout.com/blog/how-to-increase-amazon-sales/

-https://www.sunkenstone.com/blog/selling-on-amazon-europe/

-https://amzadvisers.com/increase-sales-on-amazon/ https://www.sellerapp.com/blog/best-ways-to-increase-sales-on-amazon/