Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO

Avrupa'ya Bebek Giysileri Nasıl Satılır?

Bebek kıyafetleri sektörü İngiltere, Fransa ve Almanya’nın en büyük yerel ithalatçılarından olan ve Avrupa’da 4.0 milyar Euro’yu aşan bir pazara sahip çok karlı bir sektördür.
Çin’den yapılan ithalat maliyetleri arttığı için sektörde gelişmekte olan ülkelerden için de büyük bir pay oranı bulunmaktadır. Bu ülkelerin içinde Türkiye de önemli bir yere sahiptir. Eğer siz de bebek kıyafetleri üretiyorsanız ve ihracata başlamadıysanız, ürünlerinizi Avrupa’da satmak ve ihracat gelirlerinizi artırmak için geç kalmış sayılmazsınız.

Yapılan araştırmalara bebek kıyafetleri sektörünün son 5 yılda değeri yıllık %5,3 arttı. Peki bu sektörden pay alabilmek için neler yapmak gerekir?

Öncelikle, oyunu kurallarına göre oynamalısınız. Yani, ünlerinizi Avrupa’ya satarken satış yapmak istediğiniz ülke ve satış yapacağınız platformlara ait düzenlemeleri ve kuralları öğrenmelisiniz.

Avrupa’ya Bebek Kıyafetleri İhracatında Zorunlu Gereklilikler

Ürün güvenliği, kimyasalların kullanımı (REACH), kalite ve etiketleme de dahil olmak üzere Avrupa’ya bebek kıyafeti ihracatı için çeşitli yasal gereklilikler vardır. Genel bir bakış için bu linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ek olarak, satış yapmak istediğiniz platformlar, satıcılarının uyması için ek hüküm ve koşullar oluşturabilir. Ve satış yapılacak platformların talep ettiği ek gereksinimlerin de yerine getirilmesi zorunludur.

Ürününüzün ilgili yasal gerekliliklere uygun olduğundan emin olmak için şu adımları izleyin:

Avrupa Pazarında Bebek Kıyafetleri Alıcıları

Avrupalı bebek kıyafeti alıcıları en iyi fiyat/kalite düzeyine göre sınıflandırılabilir.

  • Lüks tüketiciler: Marka bilinirliği olan lüks markalardan ve perakendecilerden alışveriş yaparlar. Bu tüketiciler, bebek giysilerinin de güçlü bir marka imajını ve en son moda trendleri temsil etmesini bekler. Lüks pazardaki bebek giyim markaları, en yüksek kalitede malzeme ve üretim, en son teknik yenilikler ve son derece konforlu tasarımlar gerektirir.
  • Marka bilincine sahip tüketiciler: Orta pazarda yaşam tarzı markaları, modaya uygun ve rahat tasarımlarla bir marka imajı etrafında oluşturulan koleksiyonları tercih ederler. Çok lüks değil, ancak yine de üst kalite ürün beklerler ve bunun için ortanın üzerinde ücret ödemeye razıdırlar. Ürünler, yüksek kaliteli bir ürünün teknik görünümüne sahip olmalıdır.
  • Pratik tüketiciler: Orta sınıf da diyebileceğimiz, pratik tüketiciler fonksiyonel ve modaya uygun ürünler satan markaları ve perakendecileri tercih ederler. Odak noktası güvenlik, yıkanabilirlik, dayanıklılık, uyum ve orta kaliteli malzemelerdir. Alıcılar son dönemde organik kumaşları daha çok tercih ediyorlar. Sipariş miktarları yüksek, perakende fiyatları düşüktür.
  • Fiyat bilincine sahip tüketiciler: Bu tüketicilerde tasarım ve teknik yenilik daha az önemlidir, ancak amacına uygun ve en son moda trendlere uygun olmalıdır. Hem perakende hem de imalat açısından bu pazar segmentinde fiyatlar düşük ve rekabet yoğundur.

Avrupa Pazarına Ürünlerinizi Hangi Kanallar Aracılığı ile Satabilirsiniz?

Avrupalı nihai tüketicileri hedeflemek istiyorsanız Zalando, Amazon Avrupa, Alibaba, Wish veya Wolf & Badger gibi platformlar üzerinden satış yapabilirsiniz.

Bu büyük e-pazaryerlerinde satış sürecinde stok, sipariş yönetimi ve müşteri hizmetlerine yatırım yapmanız gerekecek. En büyük zorluklarınız iade politikaları ve marka bilinirliği eksikliği olacaktır.

Prepdepo ile Ürünlerinizi Avrupa Pazaryerlerinde Güvenli ve Hızlı Bir Şekilde Satın!

Prepdepo olarak, Avrupa pazaryerinde satış yapabilmek için ihtiyacınız olan, stok, sipariş yönetimi, ara depo hizmeti, iade ve yeniden satış hizmetleri gibi tüm aşamalarda size en hızlı ve güvenilir hizmeti en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Prepdepo’yu tercih ederek ürünlerinizin ihracatını güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bebek kıyafetlerini Avrupa’ya ihraç etmek için gerekli olan bilgiler ve destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.