Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO

3PL, Türkçe üçüncü taraf lojistik olarak da isimlendirilir ve Ingilizce Third-Party Logistics teriminin kısaltmasıdır. 3PL, Firmaların tedarik zincirinde ihtiyaç duydukları hizmetleri dışarıdan konunun uzmanı bir firmadan temin etmesidir.

Eğer ihracatınızı artırmak Avrupa’da online mağazanızı büyütmek istiyorsanız, işinizi sürekli olarak diğer pazarlara da açmalısınız. Bu aşamada göz önünde bulundurmanız gereken en önemli ülkeden biri de Polonya. Neden mi?

Bu yazımızda, Amazon FBA deposuna nasıl ürün gönderilir? Konusunda detaylı bir kılavuz hazırlayarak, süreci sizin için nasıl kolaylaştıracağınıza dair birkaç ipucu paylaşacağız.

Prepdepo olarak Avrupa pazaryerinde satış yapabilmek için ihtiyacınız olan, stok, sipariş yönetimi, ara depo hizmeti, iade ve yeniden satış hizmetleri gibi tüm aşamalarda size en hızlı ve güvenilir hizmeti en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Amazon Avrupa’da satış yapmak istiyorsanız, öncelikle ne satacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bu kararınız satış politikanızı ve stratejilerinizi doğrudan etkilemektedir. Amazon’un en temel özelliklerinden biri, Dünya’nın her yerinden farklı kategorilerde satış yapan satıcıları bir araya getirip tek bir platformdan satış yapmalarını sağlamasıdır.

Kargo gönderilerinde hacimsel ağırlığın ölçü birimi “desi“ olarak isimlendirilir. Desi, yüklerin hacimsel ağırlığı veya farklı bir tanımıdır. Ücretin ağırlığını gösteren bir birimdir. Desi değeri, kargo ile göndereceğiniz ürünler paketlendikten ve son olarak nakliye şekline getirildikten sonra hesaplanır. Kargo ücretleri desi değeri arttıkça arttığı için kargonun desi bilgisi son derece önemlidir.

İspanya'ya e ihracat nasıl yapılır

İspanya, Güneybatı Avrupa'da yer alır ve Fransa ve Portekiz ile komşudur. AB'deki en büyük tüketici pazarlarından biridir ve 46,4 milyonluk nüfusu ile Türkiye’deki ihracatçılar için satış yapabilecekleri büyük fırsatlar barındırır. İspanya ile Türkiye’nin Ekonomik İlişkileri 13,2 Milyar doların üzerinde gerçekleşmektedir.

IOSS sistemi Avrupa’ya ihracat için oldukça önemli bir uygulamadır. Avrupa Birliği’ne üye ülkelere ihracat yapmayı planlıyorsanız işletmenizi, yeni Avrupa Birliği e-ticaret kurallarına göre hazırlamanız sizi rakiplerinizden ayıracaktır.

EORI Numarası, ekonomik operatörler (işletmeler) veya gerçek kişilere bir üye ülkenin yetkili gümrük idaresince verilebilir. İşletme, gümrük işlemlerinde ve bir gümrük yetkilisiyle yapacağı tüm iletişimlerde bu numarayı kullanmalıdır. Topluluk Gümrük Bölgesi’ne giren ve bölgeden ayrılan her türlü eşyaya ait tüm bilgilerin izlenmesinde bu numara kullanılır.

Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkelerin başında gelen İtalya, Güney Avrupa'da bir ülkedir ve moda endüstrisi ile ünlüdür. İtalya’ya e-ihracat yapmak istiyorsanız, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu yazımızda size İtalya’ya e-ihracat için bilmeniz gereken tüm ipuçlarını paylaşacağız.

Fransa’ya e-ihracat yapma fikriniz varsa önce iyi bir pazar araştırması gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Satacağınız ürünlere olan ilgi, Fransa’da yaşayan kişilerde ne kadar fazla ise satış yapma oranınız o kadar artış gösterecektir. Fransa’da rağbet görmeyen bir ürün grubuyla ticarete atılırsanız başarı oranınız oldukça düşecektir. Peki ya Fransa’da ne satabilirsiniz?

Bakliyatın beslenme ve vücut sağlığı açısından besin değeri, son zamanlarda dünyanın birçok ülkesinde sağlık ve gıda alanında beslenme uzmanları tarafından sıklıkla vurgulanmaktadır. Bakliyat ürünlerinin bu kadar besleyici bir besin kaynağı olması ticaretini de hızlandırdı. Bu ticaretin bu kadar hızlı olması da satıcıların büyük bir alıcı potansiyeline sahip olan Avrupa pazarına yönelmesini sağladı. Avrupa pazarına bakliyat ürünlerinizi satabilmeniz için gerekli olan bilgileri sizin için tek bir yazıda topladık.

Ev dekorasyonu ve ev tekstil ürünlerinin bu kadar ilgi görmesi markaların gözünü Avrupa ticaretine dikmesini sağladı. Fakat hızla gelişen ve büyüyen bu sektörde rekabet de oldukça sert. Avrupa’ya ev dekorasyonu ve ev tekstil ürünleri satmak isteyen markalara, bu yarışta ayakta kalabilmeleri için rehberlik edebilecek bir içerik hazırladık.

Bebek kıyafetleri sektörü İngiltere, Fransa ve Almanya'nın en büyük yerel ithalatçılarından olan ve Avrupa'da 4.0 milyar Euro'yu aşan bir pazara sahip çok karlı bir sektördür.

Avrupa pazarına kozmetik ürünleri ithal ettiğiniz zaman kozmetik ürününüz başka bir kozmetik yönetmeliğine uygun olsa bile (örneğin FDA kuralları) 1223/2009 Sayılı Kozmetik Yönetmeliği'ne istisnasız uymak zorundadır.

E-pazaryerleri, sosyal ticaret gibi dijital kanallar, tüm dünyada müşteri araştırma ve satın alma süreçlerinde giderek artan bir etkiye sahip. İnternet üzerinden otomotiv parçaları ve aksesuarları satış endüstrisi de bu büyüme etkisinden olumlu yararlanan sektörlerin başında geliyor. Statista'ya göre, çevrim içi otomotiv satış sonrası pazar büyüklüğü 2027 yılına kadar dünya çapında neredeyse üç katına çıkacak.

Tekstil sektörü, ihracat ve istihdam açısından Türkiye ekonomisinin en önemli sektörlerinden biridir. TUİK ve Ticaret bakanlığı verilerine göre, Türkiye'nin hazır giyim ihracatı Ocak-Nisan 2022 döneminde yıllık bazda yüzde 20,79 artış göstermiştir. AB ülkeleri Türkiye'nin tekstil ihracatında %14,7 artışla ilk sırada yer almaktadır. Ancak e-ihracat söz konusu olduğunda daha çok başında olduğumuzu söyleyebiliriz.

Türkiye’nin ihracatında Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin payı yüzde 50’ye ulaşmış durumda. Ve en çok ihracat gerçekleştirilen ilk 3 ülke arasında Almanya 1,4 milyar dolar ile ilk sırada yer alıyor. Peki, Almanya’da e-ticaret pazarı nasıl? Almanya’ya e-ihracat nasıl yapılır? Türkiye’den Almanya’ya e-ticaret yapmanız için aklınıza takılan bütün bu soruları sizler için cevaplamaya çalışacağız.

Shopify'da Satış, yapılması ve yapılmaması gerekenler

Shopify’da satış yapmayı düşünüyor ancak karar veremiyorsanız, blog yazımızı lütfen sonuna kadar okuyun. Bu yazımızda Shopify’da 10 maddede satış yapılırken yapılması ve …

Etsy, benzersiz ürünlerin satıcılarından oluşan ve satıcılarla alıcıları birbirini buluşturan bir e-ticaret platformu ve pazar yeri kolaylaştırıcısıdır. Shopify'dan farklı olarak Etsy, bir web sitesi oluşturmadan bir web tarayıcısı veya Etsy uygulamasını kullanarak ürünleri satmanıza olanak tanır. Böylece el yapımı ürünlerinizi, sanat eserlerinizi veya vintage ürünlerinizi özel hedef kitlelerine ulaştırarak satış pazarınızı genişletebilirsiniz.

Ürünlerinizi online bir mağazada satmayı planlıyor ve hangi platformun sizin için uygun olabileceğini mi merak ediyor? Yoksa bir online mağaza açmanın buna değip değmeyeceğini mi merak ediyorsunuz? Bu yazımızda, mağazanız için Etsy platformunun doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için Etsy’de satış yapmanın artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz.

Amazon Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu (EPR) Amazon’da üretici ya da satıcı olarak EPR kaydı dikkat etmeniz gereken önemli konuların başında gelmektedir. 2022’den itibaren, …

Bu yazımızda Avrupa'da en yüksek satış ve ziyaret hacmine sahip çevrimiçi pazar yerlerinden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz platformların hepsi uluslararası hizmet sunuyor ve her biri farklı bir sektöre odaklanıyor.

Amazon Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır? Amazon tartışmasız e-ticaret şampiyonudur ve bu platformda ürün sıralamaları anahtar kelimeler tarafından belirlenir. Online satış yaparken, …

Amazon'da Nasıl Satış Yapılır

Bu yazımızda sizler için uluslararası e-ticaret platformlarının devi olan Amazon’da nasıl satış yapacağınızı ayrıntılı şekilde paylaşacağız.

amazon vat kaydı için sıkça sorulan sorular

VAT Kaydı için Sık Sorulan Sorular Amazon vergi dünyasında sıkça kullanılan VAT numarasının açılımı Value Added Tax’dır. Türkiye’de kullandığımız katma değer vergisi …

amazon fba satış seçenekleri avantajlar ve vat kaydı

Amazon Avrupa’da satış yapıyor ya da gelecekte satış yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu durumda Amazon Avrupa’da ürünlerinizi depolamak ve göndermek için karşınıza iki seçenek çıkacak...

amazon avrupada satışları arttırmanın en iyi 5 yolu

Amazon Avrupa dünyanın en gelişmiş e-ticaret pazarlarından birisidir. Avrupa pazarında satış yapmak, uluslararası alanda büyümek isteyen her marka için heyecan verici bir kilometre taşı niteliğindedir.

Ürünlerinizi Rekabetçi Hale Getirmek için 4 Amazon Fiyatlandırma Stratejisi

Amazon Fiyatlandırma Stratejisi Söz konusu dünyanın en büyük pazar yerinden birisi olan Amazon olduğunda, doğru bir fiyatlandırma stratejisi hayati önem taşır. Bu …

Amazon Avrupa'da Çok Satan Ürünler Nasıl Belirlenir

Amazon Avrupa’da Çok Satan Ürünler Nasıl Belirlenir? Amazon Avrupa, sunduğu ürün çeşitliliği açısından e-ticarette genişlemek ve e-ticarete yeni adım atmak isteyen satıcılar …

2022'de Amazon Avrupa'da Satılacak 10 Trend Ürün

2022’de Amazon Avrupa’da Satılacak 10 Trend Ürün Amazon Avrupa e-ticaret mağazanızı büyütmek için harika bir stratejidir. Satıcı olarak Amazon Avrupa’da mağaza açarken …

amazon avrupada hangi ürünleri satarım

Amazon Avrupa’da Ürün Paketlemesi Nasıl Oluşturulur? E-ticarete adım atmak isteyen birçok satıcı için Amazon Avrupa en iyi satış platformlarından biridir. Amazon Avrupa …

amazon avrupa fbm

Amazon Avrupa’da satış yapmak istiyorsunuz fakat hangi satış yönteminin sizin için iyi olduğunu bilemiyor musunuz? Bunun için satış yöntemlerinin avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirin.

amazon ürün paketlemesi nasıl yapılır

Amazon Avrupa’da Ürün Paketlemesi Nasıl Oluşturulur? Amazon Avrupa dünyadaki en büyük çevrimiçi pazar yeridir.

amazon avrupada satış yaparken bilmeniz gerekenler

Amazon Avrupa’da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler? Amazon Avrupa satıcıların uluslararası pazara açılmalarına ve ürünlerini Avrupa’da daha geniş bir kitleye ulaştırmasına fırsat sunan muazzam bir platformdur.

stratejik lojistikt teslimat sorunları

Stratejik Lojistikle Teslimat Sorunlarını Nasıl Azaltırsınız? Son zamanlarda e-ticaret platformlarının gelişmesiyle beraber online alışverişlerde de ciddi bir artış görülmektedir.

amazon vat numarası nasıl alınır

Amazon VAT Numarası Nasıl Alınır? Amazon Avrupa ile Türkiye’den Avrupa Ülkelerine ürünlerinizi satıyorsanız ya da satmayı planlıyorsanız, Amazon VAT numarası dikkat etmeniz gereken önemli bir konudur.

amazon avrupa satış

Amazon Avrupa’da Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız? Amazon Avrupa’nın hızla büyüyen ve sadık bir müşteri profiline sahip olan yapısı, ürünlerini uluslararası pazarlara ulaştırmak isteyen satıcılar için heyecan verici bir pazar yeridir.

amazon iade oranları nasıl düşürülür

Amazon Avrupa’da İade Oranlarını Düşürmenin En Etkili 7 Yolu. Amazon Avrupa’da bir satıcıysanız iadelerle uğraşmak e-ticaret pazarının kaçınılmaz bir parçasıdır.

amazon avrupa dropshipping

Amazon Avrupa’da Dropshipping Nasıl Yapılır? Amazon Avrupa dünyanın en büyük e-ticaret pazar yerlerinden biridir.

Amazon iade politikası müşteri odaklıdır. Alıcı, satıcı ve müşteri hizmetlerinin işlerini kolaylaştırır. Siz de Amazon’da bir satıcıysanız Amazon iade politikalarına çok dikkat …

Amazon, dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alarak kendini tüm dünyaya kanıtlamış bir e-ticaret sitesidir.  Öncelikle şunu söyleyelim, Amazon Avrupa’da satış yapmak …