Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO

Etsy’de Nasıl Satış Yapılır?

El yapımı, niş veya antika ürünlerin satıcısıysanız Etsy tam size uygun bir satış platformu olabilir.  

Etsy satıcısı mı olmalısınız? 

Etsy, Amazon, eBay ve Walmart, Shopfy vb. gibi dünyanın en çok ziyaretçi alan global pazaryerinden birisidir. Etsy’i diğerlerinden ayıran en önemli özellik, el sanatları, antika vb. özel ve butik ürün kategorilerine odaklanmış olmasıdır. Etsy’de satış yapmaya başlarsanız, dünyanın dört bir yanından çok sayıda alıcı tarafından görülmek için büyük bir fırsatınız olur.  Tabii ki, bu görülme yeteneği, markanız ve satış hacimleriniz üzerinde son derece olumlu bir etki yaratma potansiyeline sahiptir!

Etsy Nasıl Çalışır?

Etsy, diğer birçok e-pazaryerinde bulunması zor olan,  el sanatlarının, koleksiyonların, zanaat malzemelerinin ve antikaların alım satımında uzmanlaşmış bir e-ticaret platformudur. Etsy’deki alıcılar, seri üretilen ürünler yerine el yapımı ürünleri bulmak için Etsy platformunu tercih etmektedir. Ayrıca birçok Etsy işletmesi bireyler tarafından yönetilmekte  ve şaşırtıcı bir şekilde %97’si bu işi evinden yürütmektedir.

Etsy’de Nasıl Satış Yapılır?

Etsy’de bir satıcı hesabı açmak için yapmanız gereken https://www.etsy.com/uk/selllinki üzerinden Etsy Mağazanızı Aç’a tıklayarak ilerlemektir. 

Etsy satıcı paneli, dilinizi, para biriminizi ve konumunuzu ayarlamak da dahil olmak üzere mağazanızın ayarlarını oluşturma sürecinde size yol gösterilecektir.

Burada da bir mağaza adı seçebileceksiniz. Burası, mevcut şirket markanızı kullanarak veya ilk kez bir şey satıyorsanız tamamen yeni, ilham verici bir marka adı bularak yaratıcı olabileceğiniz yerdir. Sonunda ne seçerseniz seçin, Etsy mağazanızın adı boşluk veya özel karakterler olmadan dört ila 20 karakter arasında olmalıdır.

Etsy Satış Teknikleri Nelerdir?

  1. Özgün fotoğraflar kullanın: Artık pek çok satış platformunda olduğu gibi kelimeler değil ürün fotoğrafları konuşmaktadır. Tabi bunun yanı sıra fotoğraflarınızın net, estetiği yüksek, aydınlık olması işinize verdiğiniz ciddiyeti gösterir. Bu da alıcınızın daha fazla ilgisini çekmesine yardımcı olur.
  2. Ürün açıklamalarına dikkat edin: Ürün açıklaması da ürün görseli kadar önemlidir. Ürünle ilgili her detayı açıklayıcı bir şekilde anlatmanız tüketicinin aklında soru işareti oluşmasını engeller ve sizi tercih etmesini sağlar.
  3. Müşteri memnuniyetine önem verin: Müşterilerinizin mağazanıza yapacağı pozitif yorumlar, mağaza güveninizi arttırarak Etsy’de satış yapmanızı hızlandırır. Hızlı teslimat ve kişiselleştirilmiş (isme özel gibi) seçeneklerle mağazanızı ön plana çıkarın. Aynı şekilde kargolama sürecinde özenli paketleme yapmak da müşteri memnuniyetini artırır.
  4. Sosyal medyayı aktif kullanın: Etsy mağazanıza ait sosyal medya hesapları açarak, bu mecraların geniş kitlelerinden yararlanın. Sosyal medya mecralarının kendi reklam araçlarını kullanarak, tanıtımı dilediğiniz bölgeye ve dilediğiniz kitleyi seçerek kişiselleştirin. Diğer online platformlarda olduğu gibi Etsy’de sizin dışarıdan çektiğiniz trafiğe büyük önem vermektedir ve bu şekilde mağazanızı ön plana çıkarırsınız.

Etsy’de En Çok Satan Ürünler Nelerdir?

  1. Organik Kozmetikler: Organik makyaj ve kozmetik ürünleri piyasada çok fazla yer almaz ancak özel bir alıcı kitlesi de vardır.  Bu yüzden bu kategori Etsy’de oldukça kazançlıdır.
  2. Kişiselleştirilmiş Ürünler: Etsy’de özel ürünler her zaman trend olur. Kişiselleştirilmiş ürünler mükemmel hediye fikridir. Etsy’de  en çok satan ürünlerin başında kişiselleştirilmiş ürünler gelir. 
  3. Soya Mumları: Bu mum çeşidinin en önemli özelliği %100 doğal ve içresinde hayvansal madde bulunmamasıdır.  Soya mumları vegandır. Ayrıca doğada kolaylıkla çözünebilir ve geri dönüşümü yapılabilir. 
  4. Temaya Dayalı Öğeler: Örneğin; Game of Thrones, Harry Potter gibi insanların sevdiği ve etkisinin zamansız olduğu temalar kullanılabilir. Bu tarz temalara sahip, kesme tahtası, çantalar ya da bardaklar mükemmel birer örnektir.  Etsy’de bir çok satıcı her gün bu temalar üzerinden para kazanmaktadır.

Etsy alıcıları diğer e-pazaryerlerine göre satın almaya daha isteklidir çünkü amaç, niş üreticilerden her yerde bulamadıkları ürünleri bulmaya çalışmaktır. Ücretler de diğer bazı platformlara kıyasla nispeten düşüktür.

Prepdepo ile Etsy Satıcı Hesabınızı Yapılandırın

Prepdepo satış stratejinizi belirleme, rakiplerinizi araştırma, en uygun fiyatlı depolama, nakliye ve kargolama hizmetini sunma konusunda uzmandır. Size özel sunduğu çözümlerle zamandan ve yüksek masraflardan tasarruf etmenizi sağlar. Prepdepo’nun teknolojik altyapısı ile siparişlerinizin tamamını sahip olacağınız panel aracılığı ile tek bir tuşla yönetebilirsiniz.

Etsy’de satıcı olarak nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek, uzman ekibimizle görüşmek ve detaylı bilgi almak için hizmetlerimizi inceleyin ve tüm sorularınız için bizi arayın.