Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO

Etsy'de Satış Yapmaya Değer mi? (İncelemeler ve Alternatifler)

Eğer, el yapımı ürünler, antika ya da her yerde bulunmayan niş bir kategoriye sahipseniz, Etsy’de satış yapmak buna değer. Çünkü el yapımı ve özel ürünlerinizi uluslararası alıcısı ile buluşturmanın ve online olarak satmanın en hızlı, en ucuz ve en kolay yollarından birisi Etsy’dir. Ayrıca, bir web sitesi oluşturmaya kıyasla düşük riskli bir seçenektir. Birkaç saat içinde profesyonel görünümlü bir çevrimiçi mağaza kurabilir, birkaç öğeyi yalnızca birkaç dolara listeleyebilir ve alan adı ve barındırma ücretleri ile de uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Etsy Nedir?

Etsy, el yapımı veya antika ürünlere ve el işi malzemelerine odaklanan bir global e-pazaryeridir. Etsy’de satılan ürünler ürünler takı , çanta, giyim, ev dekorasyonu ve mobilya, oyuncak, sanat ve el işi malzemeleri ve araçları dahil olmak üzere çok çeşitli kategorilere girer. Etsy’de satılan ve vintage olarak tanımlanan ürünler en az 20 yaşında olmalıdır.

El yapımı ürünler sizin tarafınızdan yapılabilir veya başkaları tarafından yapılmış olabilir. Fakat sizin tarafınızdan yapılmayan ürünleri vintage ya da zanaat kategorilerinde olduğu sürece satabilirsiniz.

Yani Etsy’de satış yapmak için bir zanaatkar dehası olmanıza gerek yok. Ayrıca el işi malzemelerinin distribütörlerini arayabilir ve platformda satabilir veya bit pazarı gibi yerlerde eski kıyafetleri, dekoratif objeleri veya aksesuarları satın alıp Etsy’de satışa sunabilirsiniz.

Ancak, Etsy’de el yapımı kategorisinde yeniden satışa izin verilmediğini unutmayın. Etsy’nin el yapımı kategorisinde listelenen her ürün, siz (satıcı) veya işinizin bir parçası olan biri tarafından yapılmalı veya tasarlanmalıdır. Yeniden satışa yalnızca vintage ve zanaat malzemeleri kategorilerinde izin verilir.

Etsy Ne Kadar Büyük?

Etsy, Amazon ve eBay’e oranla e-ticaret pazarında daha küçük bir bölümünü temsil ediyor. Ancak, her platformun çok farklı hedef kitleye sahip olduğunu unutmayın. Etsy’de alıcıların büyük çoğunluğunun özellikle el yapımı ve vintage ürünler aradığına güvenebilirsiniz.

Etsy’de Satış Yapmanın Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Diğer platformlar gibi Etsy’de
satış yapmak, e-ticaret işinizi başlatmanın veya genişletmenin bir yoludur.
Ancak her platformda olduğu gibi Etsy’de de ürünlerinizi satmaya başlamadan
önce avantajları ve dezavantajlarına göz atmalısınız.

Avantajları

 • Etsy’i kurması ve kullanması kolaydır
 • Sadık bir alıcı kitlesi vardır.
 • Satıcılar için özel bir foruma erişim imkanı vardır. Bu sayede diğer satıcılar ile dirsek temasında olabilir, onların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.
 • Etsy’nin algoritmaları yeni listelere yardımcı olur.
 • Listeleme ücreti ucuzdur.
 • Etsy’de yer alan mağazanız ve ürünleriniz Google aramalarında görünür. Marka bilinirliğinize katkı sağlar. 
 • Analiz araçlarına erişim vardır. 
 • Reklam araçlarına erişim vardır ve ucuzdur.
 • Platform, dijital ürünlerin satışına izin verir. (baskılar, çalışma kitapları, dijital planlayıcılar, küçük resim görüntüleri, SVG ve DXF dosyaları)

Dezavantajları

 • Rekabetçi pazar ve fiyatlar
 • Pazar, yalnızca el yapımı, eski ürünlere ve el işi malzemelerine odaklanır
 • Taklitçilerin varlığı
 • Alışveriş yapanların e-postalarının toplanmasına izin verilmez
 • Doymuş pazar
 • Sınırlı marka
 • Envanter emeğin hızına bağlıdır
 • Siparişleri satıcının göndermesi

Etsy’de Satış Yapmalı mısınız?

Hızla gelişen Dünya’mızda artık hobilerden ve el sanatlarından para kazanmanın tek karlı yolu çevrimiçi satış yapmaktır. El yapımı malzemeleri ve vintage ürünleri satmanıza yardımcı olacak platform ise Etsy’dir. Etsy kararlı ve niş bir hedef kitleye sahiptir. Bu sebeple ekstra bir satış platformu olarak Etsy’de satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ana satış kaynağınız olarak Amazon veya eBay gibi sağlam bir platforma sahip olsanız bile Etsy’de zanaat malzemeleri, el yapımı veya vintage ürünler satmak sandığınızdan çok daha kolay olacaktır.

Prepdepo ile Ürünlerinizi Etsy’de Kolayca Satın

Etsy’de ilk kez satış yapmaya başlayacaksanız, hesap açılışı, ürün listelemeleri, fiyatlandırma, kargo süreçleri, depolama gibi bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Prepdepo bu sorunların çözümü için size destek olur. Siz sadece Etsy satışlarınıza odaklanırsınız. 

Prepdepo satıcı olarak kurallarınızı belirleme, rekabetinizi araştırma, en uygun fiyatlı depolama, nakliye ve kargolama hizmetini sağlayarak zamandan ve yüksek masraflardan tasarruf etmenizi sağlar. Detaylı bilgi talebi ve işbirliği için şimdi bizimle iletişime geçin