Amazon Avrupa Danışmanlık – Almanya Ara Depo | PREPDEPO
stratejik lojistikt teslimat sorunları

Stratejik Lojistikle Teslimat Sorunlarını Nasıl Azaltırsınız?

Son zamanlarda e-ticaret platformlarının gelişmesiyle beraber online alışverişlerde de ciddi bir artış görülmektedir. Durum böyle olunca tüketiciler e-ticaret alanında satın alma kararı vermeden önce kargo ve teslimat sürelerine çok dikkat etmektedir. Satıcı ağının çok fazla geniş olduğu bu platformda tüketiciler en hızlı teslimat ve ücretsiz kargo seçenekleri sunan satıcılar arasında karar vererek satın alma eylemlerini gerçekleştirmektedir. Bu durumda bir satıcı olarak yapmanız gereken teslimat sorunlarınızı en aza düşürmek ve tüketicilere ücretsiz kargo seçenekleri sunmaktır. Bu yazımızda sizler için teslimat sorunlarınızı nasıl azaltabileceğinize dair stratejilerden bahsedeceğiz.

Teslimat Gecikmeleri Satıcıları Nasıl Etkiler?

Teslimat gecikmeleri Amazon Avrupa’daki mağazanıza ciddi zararlar verebilir. Bu zararlar sadece satıcı olarak sizi etkilemekle kalmaz bütün ekibinizi hatta son müşterinizi de etkiler. Müşteriler her zaman teslimatlarının en hızlı şekilde elinde olmalarını isterler.  Bunun için ürün satın almadan önce iyi bir araştırmaya girerler ve ürünün teslimat süresi en kısa olan satıcıdan tercih ederler. Rekabet ortamının bu kadar yoğun yaşandığı Amazon Avrupa pazarda teslimat süreniz ne kadar hızlıysa işiniz de o kadar hızlı büyür. Zamanında teslimatlar müşterilerinizi mutlu eder ve mağaza performansınızı hızlandırır.

Elinizin Altında Stok Bulundurun

Teslimat gecikmelerini önlemenin bir diğer önemli adımı ise stokların tükenmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için her zaman depolarda yeterli stok bulundurmaktır. Bunu için stok sipariş edin ve yakınınızda bulundurun. Satıcı olarak elinizin altında stok bulundurmak sorunsuz lojistiğinizin korunmasına yardımcı olacaktır.

Akıllı Tahmin Araçlarını Kullanın

Envanter seviyelerinizi ve beklenen satış oranlarınızı tahmin etmek, yıl boyunca stoklarınızı ne zaman yeniden sipariş etmeniz gerektiğini anlamanızı sağlar. Bu konuda akıllı tahmin araçları Amazon mağazanız için envanter ve sipariş tahminlerini anlamanız için size yardımcı olur.

Tedarikçilerinizi Çeşitlendirin

Amazon Avrupa’daki mağazanız için tek bir tedarikçiye güvenmeyin. Tek bir tedarikçiyle anlaşma yapmak mağazanızın geleceğini büyük felakete uğratır. Birden fazla tedarikçilerle anlaşma yapmak olabilesi bir teslimat sorunu veya siparişi yerine getirememesi durumuyla karşılaştığınızda basit bir risk yönetimi stratejisidir. Ayrıca tedarik zincirlerinizi kurarken farklı bölgelerden tedarikçiler seçmek oldukça iyi bir fikirdir. Farklı coğrafi konumlardan geniş bir tedarikçi ağına sahip olmak, sevkiyat sürelerini kısaltır ve daha fazla alanı kapsamanıza olanak sağlar.

Envanter Depolarınızı Dağıtın

Teslimat gecikmelerini azaltmanın en etkili yöntemlerinden diğeri ise envanterinizi stratejik olarak dağıtmaktır. Yani bu demek oluyor ki envanterinizi tek bir yerde biriktirmek yerine tüketici noktalarının yakınındaki depolama alanlarına dağıtmayı hedefleyin. Bu şekilde ürünün müşteriye ulaşmadan önceki mesafesini azaltır ve mümkün olan en kısa sürede ulaşmasını sağlarsınız. Prepdepo, nakliye sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için sizin yerinize lojistik hizmetlerini yerine getirir ve iade süreçlerini yakından takip eder.

Prepdepo ile Teslimat Sorunlarınızı Azaltın

Prepdepo ara depo hizmetinin Amazon Avrupa’da daha fazla satış elde etmek ve teslimat sorunlarını eksiksiz yerine getirmek için harika bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Prepdepo, satıcı olarak kurallarınızı belirleme, rekabetinizi araştırma, en uygun fiyatlı depolama, nakliye ve kargolama hizmetini sağlayarak zamandan ve yüksek masraflardan tasarruf etmenizi sağlar. Üstelik Almanya’da 48 saat içinde teslimat imkanı ile müşterilerinize mükemmel bir alışveriş deneyimi sunmanıza yardımcı olur. İşinizi büyütmek ve Avrupa’da satış yapmaya başlamak için Prepdepo çözümleri ile tanışın!

Kaynakça:

-https://redstagfulfillment.com/reduce-shipping-costs-ecommerce/
-https://www.easyship.com/blog/cut-amazon-selling-costs
-https://sellercentral.amazon.com/gp/help/external/G202167920?language=en_US
-https://route.com/blog/youre-not-amazon-strategies-to-reduce-shipping-delivery-costs